İnfrared Isıtıcı Nedir? Zararlımıdır? Fazla Elektrik Yakar mı?

Kış aylarında dilediğiniz gibi rahat bir yaşam sürmek istiyorsanız infrared ısıtıcı alabilirsiniz. Alacağınız bu ısıtıcı sayesinde gerçekten yaşantınızın daha güzel bir hal aldığını fark edeceksiniz. Kombi, Soba, Klima gibi ısıtıcılara kafa tutan İnfrared ısıtıcılar bulunduğu odanın büyüklüğüne göre yeterli ısıyı sağlayabiliyor.

İnfrared Isıtıcı Nedir? Zararlımıdır? Fazla Elektrik Yakar mı?

Kış aylarında dilediğiniz gibi rahat bir yaşam sürmek istiyorsanız infrared ısıtıcı alabilirsiniz. Alacağınız bu ısıtıcı sayesinde gerçekten yaşantınızın daha güzel bir hal aldığını fark edeceksiniz. Kombi, Soba, Klima gibi ısıtıcılara kafa tutan İnfrared ısıtıcılar bulunduğu odanın büyüklüğüne göre yeterli ısıyı sağlayabiliyor. UFO ülkemizde en çok satılan İnfrared ısıtıcılardandır. Daha ucuz ve yan ürünleri olarak bilinen İnfrared ısıtıcıların sağlık açısından daha zararlı olduğu söylenmektedir. Birçok iş yerinde kalorifer vb. ısıtıcılardan yeterli fayda sağlanamadığı için İnfrared ısıtıcı kullanılmaya devam ediyor. İnfrared Isıtıcı, elektrikten aldığı enerjiyle kısa sürede ısınarak odanın ısısınıda arttırmaktadır. Eğer bulunduğunuz oda çok büyükse ısıtıcıyı bulunduğunuz noktaya yakın tutabilirsiniz.

infrared-isitici-nedir-cok-elektrik-yakarmi-zararlimidir

İnfrared Isıtıcı Kullanırsam Elektrik Faturam Artar mı?

Elbette İnfrared ısıtıcı kullandığınızda elektrik faturanızın arttığını göreceksiniz. İnfrared ısıtıcıların en güzel yanı açılır yapanır özelliği ya da düşük ayarda çalıştırılabilir olmasıdır. Eğer bulunduğunuz oda ufaksa ya da “Odayı çok fazla ısıtmasına gerek yoksa sadece soğuk havayı kırsın yeter” derseniz İnfrared ısıtıcı sizin için ideal olabilir. İnfrared ısıtıcı günde 2-3 saat olmak üzere 1 ay boyunca çalıştırdığınızda elektrik faturanıza 150 TL ile 250 TL arasında bir tutar yansıyacaktır. Bu şekilde baktığınızda doğal gaz ısınan bir evde ortalama 1 oda için hemen hemen aynı fiyat verilmektedir.  Bu yüzden İnfrared ısıtıcı herhangi bir tasarruf sağlamasada zarar uğrayacağınız bir faturada yansıtmamakta ve tercih edilebilir. İnfrared ısıtıcılar özellikle doğal ve benzeri ısıtma sistemleri bulunmayan evlerde, ara sıra bulunduğunuz ve sadece belli zamanlarda ısınma ihtiyacınızı karşıladığınız yerlerde kullanılmak üzere pratik ve zahmetsiz bir ısıtma sistemidir.

İnfrared Isıtıcı Zararlı mı?

Tüm teknolojik sistemlerde belli başlı zararlar olduğu gibi İnfrared ısıtıcılarında bir takım zararları bulunmaktadır. Bunların en önemlisi radyasyon oranının yüksek olmasıdır. Bu yüzden İnfrared ısıtıcının karşısına geçerek ısınmak yoğun radyasyona kalmanıza neden olacağından İnfrared ısıtıcıların karşısında kalmayacağın şekilde ayarlamalısınız.

İnfrared Isıtıcı Alınır mı?

Elektrik ile çalışmakta olan infrared ısıtıcı, evinizi ısıtmanızın en kolay yolu olacaktır. Ses çıkarmayan, koku yaymayan, tehlikesi olmayan bu ürünü evinizde çocuğunuz var iken bile rahatlıkla, güven içinde kullanabilirsiniz. Evinizin bazı bölümleri, diğer odaların ısısı ile aynı derecede olmuyorsa ve bu durumdan dolayı evin diğer odalarında kalmakta olan aile fertleri şikayet ediyor ise aile fertlerinin bu şikayetini önleyecek olan bir ürün alabiliriniz. İnfrared ısıtıcı bu konuda size büyük oranda yardımcı olacaktır. Alacağınız infrared ısıtıcı ile dilediğiniz gibi odanızı istediğiniz ısıya getirebilirsiniz. Bazı evlerde, apartmanın mimarisi gereği odalar soğuk olabiliyor. Giriş kat olduğu için, alt daire olmadığı için, zemin daha soğuk olabiliyor ya da tam tersi en üst kat olduğu için üst katta bir daire, dairenin sıcaklığı olmadığı için ev daha soğuk olabiliyor. Bunun yanı sıra birde evin dışarıya gelen duvarlarından bir hayli soğuk gelebiliyor. İnfrared ısıtıcı bu gibi durumlarda size yardımcı oluyor ve İnfrared ısıtıcı ile keyfinize keyif katacak olan bir yaşam sürmenizi sağlıyor.

infrared ısıtıcı zararlımı infrared ısıtıcı çok elektrik yakar mı infrared ısıtıcı
Sende Yorum Yap...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nişasta Bazlı Şeker Endüstrisinin Gelişmesi Sağlığı Tehdit Eder!
Nişasta Bazlı Şeker Endüstrisinin Gelişmesi Sağlığı Tehdit Eder!
2018 Yılbaşı Programları Neler? İşte TV Yayın Akışları
2018 Yılbaşı Programları Neler? İşte TV Yayın Akışları