İşte Facebook'un Yeni Tepkiler Özelliği

Facebook yeni beğeni tepkilerini sunmaya başladı.

İşte Facebook'un Yeni Tepkiler Özelliği

Sosyal paylaşım sitesi Facebook, yaptığı yeni çalışmalarla ve kullanıcılara sağladığı yeniliklerle her geçen gün popülerliğini arttırıyor. Facebook'un uzun süredir üzerinde çalıştığı ve isminin ' Facebook Reactions ' olduğu yeni emoji özelliği dün itibariyle ülkemizde aktif olmuş durumda. Peki bu yeni emoji özelliği nedir ? diye soracak olursak, bundan sonra ' beğenme ' butonunun yanında farklı tepkiler verebileceğiz. Bunların arasında kızgın, inanılmaz, muhteşem, üzgün, hahaha gibi tepkiler yer alıyor. 

Facebook kullanıcıların isteğini kabul etmiş ve bu yeni özelliğini aktif etmiş durumda. Bu yeni tepkiler özelliği ilk olarak İrlanda ve İspanya gibi ülkelerde test edilmişti. Dün ise ülkemizde ve dünyadaki bütün Facebook kullanıcıları için aktif olmuş durumda. Facebook'un bu yeni özelliği ile yağtığı açıklama ise şu yönde oldu. '  Bu duyguları ifade eden emojilerin çizilmesi konusunda sosyologlardan yardım alındı ' 


Bu yeni tepkiler özelliğiyle ' beğen ' butonunun görevi artmış oluyor. Örnek olarak, bir ölüm haberinin paylaşıldığı durumlarda beğeni yapılınca kullanıcılar tarafından pek hoş karşılanmıyordu ancak yeni tepkiler özelliğiyle bu tür gönderiler için beğenip aynı zamanda üzgün gibi tepki ifadesi vermiş oluyorsunuz. Bu yeni tepkiler özelliğide bu tür hoş olmayan durumların önüne geçmiş oluyor.

Facebook Facebook Reactions like
Sende Yorum Yap...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nişasta Bazlı Şeker Endüstrisinin Gelişmesi Sağlığı Tehdit Eder!
Nişasta Bazlı Şeker Endüstrisinin Gelişmesi Sağlığı Tehdit Eder!
2018 Yılbaşı Programları Neler? İşte TV Yayın Akışları
2018 Yılbaşı Programları Neler? İşte TV Yayın Akışları