Facebook'da Otomatik Video Oynatma Özelliğini Nasıl Kapatırız?

En büyük sosyal medya ağlarından biri olan Facebook, her geçen gün kendini geliştirmeye ve yeniliklerine devam ediyor. Bu haberimizde Facebook otomatik video oynatma nasıl kapatılır? bunu öğreneceğiz.

Facebook'da Otomatik Video Oynatma Özelliğini Nasıl Kapatırız?

Facebook'da Otomatik Video Oynatma Özelliğini Nasıl Kapatırız?

Günümüzde sosyal medya platformlarından birisi olan ve yoğun olarak kullanımı yapılan Facebook, yeni özelliği olan otomatik video oynatma ile birçok kullanıcısının olumsuz tepkisi ile karşılaşmış durumda. Peki bu özelliği tüm kullanıcılarına aktif olarak sunan Facebook, bundan kurtulmak isteyenlere çözüm sunuyor mu? Elbette ki sunuyor.

Cep telefonlarınızdan ve bilgisayarınızdan Faceook'a girdiğinizde otomatik olarak video oynatılmaması için, internet paketinizin bu gibi gereksiz bir özelliğe heba olmaması için, yapmanız gerekenler oldukça basit. Öncelikle Facebook hesabınıza girdikten sonra 'Ayarlar' kısmına girin. Bu çözüm Facebook'a PC'den girenler için geçerli bir yoldur, bunu da öncelikle hatırlatalım. Ayarlar kategorisine girdikten sonra, sol alt köşede göreceğiniz 'videolar' sekmesinden 'video ayarları' kısmına tıklayın. Bu kısımda karşınıza "Videoları otomatik oynat" kısmı gelecektir. Bu özellikte 'Açık' konumunu 'Kapalı konumuna getirerek kolaylıkla bu yeni özelliğin aktifliğini giderebilirsiniz.

facebook-otomatik-video-oynatma-nasil-kapatilir

Facebook'un sunmuş olduğu bu özellikten bu adımları uygulayarak kolay bir şekilde kurtulabilir ve en önemlisi de cep telefonunuzdan Facebook'a girdiğinizde boşu boşuna giden Megabaytlarınızı kurtarabilirsiniz. Gayet ayarlaması kolay olan ve ayarlanmadığı halde zararları da çok olan bu özellik kimisi için bir baş belası olabiliyor iken kimisi içinde büyük bir kolaylık olabilmektedir. Bu sebeple Facebook'un bu özelliği isteyenlerin uygulayıp uygulamama hakkını kullanıcılarına sunmuş olması çok düşünceli ve doğru bir davranış olmuştur. Belirttiğimiz adımları uygulayarak gayet kolay bir şekilde bu özelliği aktif durumdan çıkartabilirsiniz.

facebook-video-oynatma-kapatma

 

facebook otomatik video oynatma facebook otomatik video oynatma nasıl kapatılır facebook otomatik video oynatma kapatma facebook video oynatma
Sende Yorum Yap...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nişasta Bazlı Şeker Endüstrisinin Gelişmesi Sağlığı Tehdit Eder!
Nişasta Bazlı Şeker Endüstrisinin Gelişmesi Sağlığı Tehdit Eder!
2018 Yılbaşı Programları Neler? İşte TV Yayın Akışları
2018 Yılbaşı Programları Neler? İşte TV Yayın Akışları