4,5G Teknolojisinin Getirdiği Avantajlar ve Yenilikler

Teknolojinin her gün gelişmesi ve kendisi sürekli yenilemesi ile hayatımıza her gün yeni bir terim giriyor. Bu terimlerden sonuncusu 4.5G teknolojisi. Operatörler, telefon üreticileri 4.5G teknolojisinden bahsediyorlar ve büyük bir yenilik olduğunu her fırsatta, her reklamda tekrar ediyorlar. Doğal olarak kullanıcılarda bu teknolojinin ne olduğunu ne nasıl kullanılacağını merak ediyor. Detaylar haberimizde...

4,5G Teknolojisinin Getirdiği Avantajlar ve Yenilikler

Teknolojinin her gün gelişmesi ve kendisi sürekli yenilemesi ile hayatımıza her gün yeni bir terim giriyor. Bu terimlerden sonuncusu 4.5G teknolojisi. Operatörler, telefon üreticileri 4.5G teknolojisinden bahsediyorlar ve büyük bir yenilik olduğunu her fırsatta, her reklamda tekrar ediyorlar. Doğal olarak kullanıcılarda bu teknolojinin ne olduğunu ne nasıl kullanılacağını merak ediyor.

Peki, nedir bu 4.5G?

Kısacası daha yüksek hızda ve gecikme süresinin daha aza indirildiği, yüksek kapasiteli mobil internet sağlayacak olan teknolojinin adıdır.

4,5G-teknolojisi-nedir-kimler-kullanabilir

4.5G Teknolojinin Faydaları

Günümüzde akıllı telefonların yaygın olarak kullanılmaya başlanması ve insanların hemen hemen bütün işlerini internet üzerinden yürütüyor olması mobil internetlerde hız konusunu gündeme getirdi.

  • 4.5G şu ana kadar kullandığımız 3G ve 4G teknolojilerinden daha hızlı olması ile dikkat çekecek. Bu ayrımı sıradan bir web sitesinde gezerken anlamasanız bile izlediğiniz videoların kesintiye uğramaması 4.5G’nin bize sağladığı en iyi faydalardan bir tanesi olacak.
  • Görüntülü konuşma yaparken görüntü kalitesinin artması ile 4.5G farkını yaşayacaksınız.
  • 4.5G teknolojisi ile birlikte gelen VolTE teknolojileri yaptığımız sesli görüşmelerin kalitesinin artmasını sağlayacak.
  • Bir arkadaşınıza çağrı yapmak istediğiniz zaman bunun daha kısa sürede gerçekleştiğini göreceksiniz.
  • İnternetten indirmeniz gereken ve boyutu çok yüksek olan bir uygulama ya da dosya varsa bunu kısa süre içerisinde indirebilmenin rahatlığını yaşayacaksınız.

Unutmadan hatırlatalım. Daha önce 4G desteğine sahip olan akıllı telefonlar 4.5G desteği sağlamıyor. Eğer bu hizmetten faydalanmak istiyorsanız telefon üreticileri tarafından üretilen 4.5G uyumlu modelleri alabilirsiniz.

4.5G teknolojisi 4.5G teknolojisinin avantajları 4.5G teknolojisini kimler kullanabilir
Sende Yorum Yap...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nişasta Bazlı Şeker Endüstrisinin Gelişmesi Sağlığı Tehdit Eder!
Nişasta Bazlı Şeker Endüstrisinin Gelişmesi Sağlığı Tehdit Eder!
2018 Yılbaşı Programları Neler? İşte TV Yayın Akışları
2018 Yılbaşı Programları Neler? İşte TV Yayın Akışları