Beşiktaş’ta Toplanan Kriz Zirvesinde Önemli Kararlar Alındı

Beşiktaş’ın kaybettiği Sporting Lizbon Maçı sonrasında Beşiktaş Spor Klubünde kriz zirvesi yapıldı. Yapılan zirvede Beşiktaş Spor Klubü Başkanı Fikret Orman ve diğer yöneticiler önemli kararlar aldı.

Beşiktaş’ta Toplanan Kriz Zirvesinde Önemli Kararlar Alındı

Geçtiğimiz günlerde yapılan Beşiktaş- Sporting Lizbon maçında Beşiktaş’ın önde giderken beklenmedik bir şekilde maçı vermesi başta klup başkanı Fikret Orman olmak üzere herkesi çok şaşırtmıştı. Orman göreve geldiği ilk zamanlar Beşiktaş’tan çok umutluydu ve en önemli hedefinin Avrupa’da final oynamak olduğunu sürekli belirtiyordu. Ancak, Orman’ın takımdan beklentileri İspanya’da tam bir hayal kırılığıyla sonuçlanınca başkan Orman derhal kriz zirvesini toplayarak önemli kararlar aldı.

Protokol Tribününü Terketmişti

İlk olarak Beşiktaş’ın 1-0 önde olduğu maçta, Beşiktaş 5 dakika arayla iki golu yediğinde Fikret Orman protokol tribününü terkederek maçtan ayrılmıştı. Başkan Orman bu durumu zirvede ‘1-0’dan tur verilmez’ sözleriyle yöneticiler öfkesini ifade etti. Bu konuşmanın devamında Orman aşağıdaki ifadeleri kullandı;

“Böylesine zorlu bir deplasmanda 1-0 öne geçiyorsun, sonra turu veriyorsun. Üstelik iyi giden bir oyunda! Böyle maç verilmez. Halbuki ben bu seneden çok umutluydum. Avrupa Ligi’nde çok daha ileriye gidebileceğimize inanıyordum. Çok sinirliyim. Yanlış bir şey yapıp suçlu aramak istemem ama ortada bariz yanlışlar da var. Gerekirse bunun için Galatasaray maçından sonra hoca ile görüşürüm”

Zirve’de Alınan Kararlar

Toplanan zirvede Beşiktaş ile ilgili kararlar da alındı. Lizbon’daki yenilginin ardından üzgün bir şekilde Türkiye’ye dönen yöneticiler Beşiktaş için kaleci transferinin şart olduğu konusunda da hemfikirdi. Yöneticiler bu konuda aşağıdaki ifadeleri kullandıkları açıklamaları da kamuoyuna duyurdu.

“Böylesine kritik bir maçta, hem de son yarım saate önde girerken saçma sapan gollerle eleniyoruz. Gerçekten yazık. Tolga tecrübeli bir kaleci ama böylesine hatalı goller yememeli. Geçen seneki Club Brugge maçının kopyasını yaşadık. Oysa ki sezona çok iyi başlamıştı. Artık kaleci transferi olmazsa olmaz noktaya geldi. Tolga’yı rekabete sürükleyecek iyi bir kaleci şart oldu”

Diğer yandan futbolcuların hatalarının da masaya yatırıldığı kriz zirvesinde sadece Tolga’nın suçlanmaması gerektiği vurgulanırken aşağıdaki ifadeler kullanıldı.

“Tamam, Tolga çok büyük hatalar yaptı ama suçlu sadece o mu? 1-0 öne geçtikten sonra 2. golü atamazsan böyle olur! Hocanın işine karışılmaz ama Kerim Frei ile Cenk Tosun hamleleri daha erken yapılsa, Sporting Lizbon sahada uyurken bir gol daha bulur, işi bitirirdik. Hoca maalesef değişiklikleri hep geç yapıyor”

beşiktaşta kriz zirvesi beşiktaş spor klubünde yeni kararlar beşiktaş sporting lizbon yenilgisi
Sende Yorum Yap...
Kalan karakter sayısı : 500
duygu     0000-00-00 Acil şekilde kaleci transferi yapilmali artik ..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nişasta Bazlı Şeker Endüstrisinin Gelişmesi Sağlığı Tehdit Eder!
Nişasta Bazlı Şeker Endüstrisinin Gelişmesi Sağlığı Tehdit Eder!
2018 Yılbaşı Programları Neler? İşte TV Yayın Akışları
2018 Yılbaşı Programları Neler? İşte TV Yayın Akışları