Sağlıklı Kilo Vermek İçin Zayıflatan Yoğurt Diyeti

Kolay, çünkü çözümünüz yoğurtla evet yanlış duymadınız evde kolaylıkla bulabileceğiniz bir malzemeyle. Hatta üretimini bile kendinizin yapıp düşük maliyetle kendi kendinize zayıflama yöntemi; yoğurt diyeti ile zayıflama.

Sağlıklı Kilo Vermek İçin Zayıflatan Yoğurt Diyeti

Fazla kilolarımızdan sağlıklı şekilde kurtulmak günümüzde çok sıkıntılı bir hale gelmiş durumda. Hayat şartlarının olumsuzluklarından olan hazır yiyeceklerin çok sık tüketilmesi, çalışma ortamında genellikle kişilerin hareketsiz olması fazla kiloyla birlikte birçok çeşitli hastalıklara da sebebiyet veriyor. Sağlıklı bir yapıya sahip olmak, vücudumuzdaki yağlanmalardan kurtulmak için şüphesiz ki doğal ve ev yapımı ürünler ile beslenmek çok önemlidir.

Beslenme ve diyet uzmanlarına göre yoğurt yiyen kişiler daha kısa sürede zayıflıyor ve kilolarının çoğunluğunu karın bölgesinden veriyor. Bir araştırmaya göre; düşük kalorili diyet yapan kişiler arasında, her öğünlerine birer porsiyon yağsız yoğurt ekleyenler, eklemeyen kişilere göre yüzde 22 daha fazla kilo veriyor ve yoğurt yiyen kişiler, daha fazla kilo verme ve fit görünmenin yanı sıra, kasların korunmasını sağlıyor.

Vücuttaki fazla yağları erittikleri için zayıflıyorlar. Hatta yağların çoğu ise en zor incelen kısım olarak bilinen karın bölgesinden gidiyor. Yoğurdu en çok hangi öğünlerde açlık hissediyorsanız o öğünler arasında yarım kâse kadar yarım yağlı yoğurt tüketebilirsiniz, özellikle zayıflama sürecini hızlandırmak ve karın, bel yağlarını azaltmak için her öğünden sonra bir kâse yoğurt yemeyi alışkanlık haline getiriniz.

Çünkü yoğurt metabolizmayı hızlandırır, hazmı kolaylaştırır, detoks özelliğiyle vücuttan zararlı maddelerin atılmasını sağlar ve içeriğindeki kalsiyum kemiklerinizi güçlendirerek vücudunuzu kemik erimesine karşı önler. Ayrıca zayıflatma özelliğini yanı sıra cildin parlaklaşmasını, sindirim sisteminin düzenlenmesini, tokluk hissinin uzun süre oluşmasını sağlamaktadır.

Sürekli acıkanlar ve şişkinlikten sıkıntı çeken kişiler yoğurt sayesinde bu sorunlardan kurtulabilecekler. İçerisinde bolca su barındıran  yoğurt metabolizmanızın olduğundan daha fazla çalışmasını sağlayacaktır. Bu diyeti uygularken ev yapımı ve yağsız yoğurt tercih ederek hem sağlıklı hem de kısa sürede kilo vererek fit bir vücuda sahip olabileceksiniz

Peki ya yoğurt sevmiyorum ya da tek başına tüketemiyorum diyorsanız son olarak size birkaç lezzetli karışım önerileri vererek bu sayede diyetinizi zenginleştirebilirsiniz. Yoğurdun içerisine bir avuç kadar badem, fındık, ceviz karışımı gibi kuruyemişlerden koyabilirsiniz.

Diğer önerim ise meyve severlere özellikle yarayacak, yoğurdun içerisine çilek, muz, kayısı, üzüm gibi ( kurumuşta olabilir) meyvelerden katarakta tüketebilirsiniz. Hatta içerisine keten tohumu, zeytinyağı ilave ederek tüketirseniz vücudun ihtiyacı olan yağ asitlerini alarak daha sağlıklı kilo verme artık elinizde

yoğurt diyeti ile zayıflama kilo verme sağlıklı kilo verme zayıflama diyeti
Sende Yorum Yap...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nişasta Bazlı Şeker Endüstrisinin Gelişmesi Sağlığı Tehdit Eder!
Nişasta Bazlı Şeker Endüstrisinin Gelişmesi Sağlığı Tehdit Eder!
2018 Yılbaşı Programları Neler? İşte TV Yayın Akışları
2018 Yılbaşı Programları Neler? İşte TV Yayın Akışları