Göz Nezlesi Neden Olur? Göz Nezlesi Hakkında Bilmedikleriniz

Gözünüzdeki kaşıntı, sulanma ve şişlik akla ilk arpacığı getirse de ona göre daha tehlikeli ve yıpratıcı olan göz nezlesi olduğunu anlayınca iş tamamıyla değişir. Çünkü göz nezlesi hem daha zorlu bir tedavi ister hem de sizi daha uzun bir süre etkisi altına alır.

Göz Nezlesi Neden Olur? Göz Nezlesi Hakkında Bilmedikleriniz

Gözünüzdeki kaşıntı, sulanma ve şişlik akla ilk arpacığı getirse de ona göre daha tehlikeli ve yıpratıcı olan göz nezlesi olduğunu anlayınca iş tamamıyla değişir. Çünkü göz nezlesi hem daha zorlu bir tedavi ister hem de sizi daha uzun bir süre etkisi altına alır. Göz nezlesi hakkında bilmedikleriniz ve tedavi yöntemleriyle bu durumu daha az sancısız geçirmenizi sağlayacaktır.

Goz-Nezlesi-Neden-Olur

Göz nezlesine sebep olan etkenler kozmetik ürünler adı altında kullandığımız makyaj malzemeleri, yüzme havuzlarında çokça olan klor ve ilkbaharda bütün alerjilerimizi azdıran polenleri saymak mümkün. Göz nezlesi kendi arasında üç aşamaya bölünüyor Bunlar alerjik göz nezlesi, bakteriyel göz nezlesi ve viral göz nezlesi. Burada kurtulması en zor olanı viral göz nezlesidir. Alerjik göz nezlesi genel olarak yaşadığımız çevreden etkilenerek ortaya çıkar. Böyle bir durumda ortaya çıkan göz nezlesi için soğuk buz kompresleri yeterli olacaktır. Diğer bir nezle türü olan bakteriyel göz nezlesinde antibiyotik tedavisi görmemiz gerekebilir. En ağır olarak adlandırdığımız viral göz nezlesinde kesinlikle bir hekim yardımı almamız gerekir. Bu gibi durumlarda antibiyotik ve kremler yeterli olmayabilir. Hekimin yaklaşımına göre değişik yollar uygulanır.

En bilindik olanı ise iyot ve soğuk su ile gözün yıkanmasıdır. Böyle bir durum hasta için biraz zor olabilir. Göz nezlesi bazen bir gözümüzde bazen de iki gözümüzde birden gözükebilir. Bu gibi durumlarda ellerimizle mikrobu dağıtmamamız gerekir.

göz nezlesi göz nezlesi neden olur göz nezlesi tedavisi
Sende Yorum Yap...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nişasta Bazlı Şeker Endüstrisinin Gelişmesi Sağlığı Tehdit Eder!
Nişasta Bazlı Şeker Endüstrisinin Gelişmesi Sağlığı Tehdit Eder!
2018 Yılbaşı Programları Neler? İşte TV Yayın Akışları
2018 Yılbaşı Programları Neler? İşte TV Yayın Akışları