El ve Ayak Nasırlarından Kurtulmanın Doğal Yolları ve Nasır Tedavisi

Bir çok insanın başına gelen ve oldukça can sıkıcı bir durum olan el ve ayak nasırları tedavisi hakkında doğal yöntemlerle çare bulmanızı sağlayacak makalemizi okumanızı tavsiye ediyoruz.

El ve Ayak Nasırlarından Kurtulmanın Doğal Yolları ve Nasır Tedavisi

Nasırlardan Kurtulmanın Doğal Yolları

Cilt aşırı sürtünmeden ve fazlası ile basınca maruz kaldığından sert ve kalın bir hal alır. Bu durumun meydana gelmesine nasır denmektedir. Nasırın en çok oluştuğu bölgeler ayaklardır. Çünkü bu sorunu yaşayan insanlar kendilerine uygun ayakkabı bulamayıp ayaklarına uygun olmayan ayakkabılar alırlar. Nasırın bir diğer meydana çıkma sebebi de ayağınızı çok sıkan ayakkabı ve devamlı yüksek topuklu giymektir. Devamlı çorapsız ayakkabı giymek, uzun bir süre yürüyüş yapmak ve mesleğinden dolayı devamlı ayakta durmakta nasırı oluşturan etkenlerdendir. Ayak ve el nasırlarından nasıl kurtulabiliriz? diyorsanız yazımızı dikkate almanızı öneriyoruz.

El-ve-Ayak-Nasirlari

Doğal yöntemler ile nasıra veda edebilirsiniz. Bunların en doğalıda topuk taşı yani ponza taşıdır. Nasırın iyileşmesinde çok büyük etkiye sahiptir topuk taşı. Hem ağrılarınızı hemde ölü tabakayı deriden atmış olacaktır. Bir diğer yöntem ise, beyaz sirkedir. Denenmiş ve harika sonuçlar elde edilmiş bir nasır ilacıdır diyebiliriz. Beyaz sirke yüksek asitlik düzeyinden dolayı nasır olan bölgeyi yumuşatacak ve nasırın iyileşmesine yardımcı olacaktır. Sirkeyi hafifçe nasırlı bölgeye sürerek silmeden sabaha kadar bekleyip ardından ölü derileri de ponza taşı ile dökebilirsiniz.

Nasır probleminde limon da kullanabilirsiniz. Yakıcı özelliği deriyi yumuşatacak ve sonunda iyileşmesini sağlyacaktır. Sarımsakta doğal bir antioksidan olduğu için nasır rahatsızlığında oldukça etkilidir. Sarımsak kullanımını her akşam 1 diş olacak şekilde nasırlı bölgeye bastırmadan sürerek sabaha kadar bekletilir ve ardından nasırlı bölge ılık su ile yıkanır. Nasır rahatsızlığ geçene kadar her gün bu işlemi sağlayabilirsiniz.

 

el nasırı nasıl geçer ayak nasırı el ve ayak nasırından kurtulma nasır tedavisi
Sende Yorum Yap...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nişasta Bazlı Şeker Endüstrisinin Gelişmesi Sağlığı Tehdit Eder!
Nişasta Bazlı Şeker Endüstrisinin Gelişmesi Sağlığı Tehdit Eder!
2018 Yılbaşı Programları Neler? İşte TV Yayın Akışları
2018 Yılbaşı Programları Neler? İşte TV Yayın Akışları