Çocuklarda Yüksek Ateşlenmeye Dikkat!

Hemen hemen her insanın yaşamı boyunca sık sık karşılaştığı ateş çıkması yetişkinlere göre oranla çocuklar da çok daha tehlikeli hal almaktadır. Çocuklarda yüksek ateş mutlaka dikkate alınması bir rahatsızlıktır.

Çocuklarda Yüksek Ateşlenmeye Dikkat!

Yetişkinlere oranla hayatı risk taşıyan bir hastalık olarak çocuklarda görülen yüksek ateş rahatsızlığı müdahale edilmediğinde ölüm ile sonuçlanabilmektedir. Çocuklarda yüksek ateş sürekli kontrol altında tutulması gereken bir rahatsızlıktır. Bu rahatsızlık her çocukta görülebilir, özellikle kronik bir rahatsızlığı olan çocuklarda daha sık görülmektedir.

Çocuk yaşta yüksek ateş ile karşılaşmak oldukça tehlikelidir. Fakat hemen hemen her çocukta yüksek ateş problemleri görülmektedir. Bu yüzden alışılmış bir durum olan yüksek ateş rahatsızlığı karşısında tedbirli olmakta fayda vardır. Aksi taktirde üzücü sonuçlar ile karşılaşmak muhtemeldir. Bebeklerde ve çocuklarda yüksek ateş olarak değerlendirme 39 derece ve üstü olarak değerlendirilir. Çocukların yetişkinlere oranla yüksek ateş oranları daha düşüktür. Çocuklar ateşlendiğinde öncelikli olarak evde müdahale edilmeli 1 saat içinde düşmeyen ateş durumunda hekime mutlaka danışılmalıdır.

yuksek-ates

Yüksek Ateş Düşürme

Evde yapılacak müdahale de ılık duş, ıslak çorap giydirme, üzerini soyma gibi yöntemler mutlaka denenmelidir. Ardı ardına birkaç gün ateş görülmesi halinde bebeğin, çocuğun mutlaka hekime götürülmesi şarttır.

çocuklarda yüksek ateş yüksek ateş yüksek ateş düşürme
Sende Yorum Yap...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nişasta Bazlı Şeker Endüstrisinin Gelişmesi Sağlığı Tehdit Eder!
Nişasta Bazlı Şeker Endüstrisinin Gelişmesi Sağlığı Tehdit Eder!
2018 Yılbaşı Programları Neler? İşte TV Yayın Akışları
2018 Yılbaşı Programları Neler? İşte TV Yayın Akışları