Cilt Kusurları Nelerdir? Gizlemek İçin Yöntemler

Cilt kusurları ciltte salgılanan melanin pigmentinin birikmesi sonucunda ortaya çıkar. Nedenleri arasında güneşte uzun süre kalmak, genetik etkenler, hamilelik, kullanılan kimyasal maddeler, kullanılan hormonel ilaçlar, yaşlılık, doğumsal etkiler sayılabilir.

Cilt Kusurları Nelerdir? Gizlemek İçin Yöntemler

Bir başka cilt kusurları ise siyah nokta ve sivilcelerdir. Kadınların kâbusu olan siyah nokta ve sivilceler ciltte genişleyen gözenekler içinde aşırı Sebum birikmesi sonucu ortaya çıkar. Sebum birikimi sonucu normalde cilt florasın da bulunan bakteriler gereğinden fazla çoğalır.

Bu durum ise cilt tahrişine, sonradan da cilt lekelerine sebep olur. Bu döngüyü bozmak için elbette ki önlem almak gerekir. İlk olarak gözenekleri ve cildi tamamen arındıracak derinlemesine bir temizlik, daha sonra sebum üretimini düzenleyecek ve bakterilerle savaşacak bir tedavi etkili olacaktır.

En son olarak yüz tipinize uygun makyaj teknikleriyle ve olabildiğince kimyasal madde içermeyen makyaj ürünleriyle pürüzsüz bir görünüm elde edebilirsiniz.

cilt-kusurlari-nelerdir-gizlemek-icin-yontemler

Günümüzde cilt kusurları kadınların hayatında oldukça sorun yaratan bir etken olduğu ve güzelliklerine gölge düşürdüğü için kadınlar birçok değişik yöntemlere başvururlar. Fakat artık gelişen teknolojiyle orantılı olarak pahalı yöntemlere gerek olmadığını biliyorsunuz. Bu nedenle birkaç ufak makyaj tekniğiyle hayatınızı kâbusa çeviren lekelerinizden kolaylıkla kurtulabilirsiniz.

Makyaj uzmanlarına göre öncelikle yüz tipinizi ve göz şeklinizi göz önünde bulundurmak gerekiyor. Böylelikle hem sorunlarınızdan kurtulacak hem de daha çekici görüneceksiniz.

Öncelikle cilt tipinize uygun temizleyiciyle yüzünüzü temizleyin. Daha sonra yine cilt tipinize uygun nemlendiriciyle nemlendirin. Fondöteninizden daha açık tonda olan kapatıcınızla cildinize astar uygulayın, böylelikle cildiniz daha dolgun gözükecektir.

Cilt renginize uygun silikon içeren fondöteni tüm yüzünüze dengeli bir şekilde parmaklarınızla uygulayın. Fakat fondöteni her zaman tek yönde hareket ettirmeye özen gösterin. Fondöten birikimlerini engellemek amacıyla nemli bir sünger aracılığıyla dağıtın.

Hala cilt kusurları varsa daha koyu renk bir kapatıcıyla lekenin olduğu yere ince bir fırça yardımıyla uygulayın. Son olarak parlak görünümü önlemek için ise alnınızı, burnunuzu ve yanaklarını cilt renginize uygun bir pudra ile pudralayın. Böylelikle parlayan bir ciltten çok doğal görünen bir cilde kavuşacaksınız.

cilt kusurları cilt kusurları nelerdir cilt kusurlarını gizleme yöntemleri
Sende Yorum Yap...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nişasta Bazlı Şeker Endüstrisinin Gelişmesi Sağlığı Tehdit Eder!
Nişasta Bazlı Şeker Endüstrisinin Gelişmesi Sağlığı Tehdit Eder!
2018 Yılbaşı Programları Neler? İşte TV Yayın Akışları
2018 Yılbaşı Programları Neler? İşte TV Yayın Akışları