Burun Tıkanıklığı Deyip Geçiştirmeyin

Yetişkin insanlarda burun kemiğinin ve kıkırdağının eğri bir hale gelmesi ile burun etlerinin büyümesinin, burun tıkanıklığına neden olduğunun açıklamasını yapan Op. Dr. Beklen Sami Üre, iki nedenin bir arada olabileceğini anlattı. Çocuklarda burun tıkanıklığı yaşanmasının sebebi olarak da geniz eti büyümesini işaret etmekte olan Doktor Üre, Burun eti kalorifer görevi görmektedir ama alerji olan veya sigara içen insanlarda daha fazla büyümektedir.

Burun Tıkanıklığı Deyip Geçiştirmeyin

Yetişin insanlarda burun kemiğinin ve kıkırdağının eğri bir hale gelmesi ile burun etlerinin büyümesinin, burun tıkanıklığına neden olduğunun açıklamasını yapan Op. Dr. Beklen Sami Üre, iki nedenin bir arada olabileceğini anlattı. Çocuklarda burun tıkanıklığı yaşanmasının sebebi olarak da geniz eti büyümesini işaret etmekte olan Doktor Üre, Burun eti kalorifer görevi görmektedir ama alerji olan veya sigara içen insanlarda daha fazla büyümektedir. Nefes almayı zor bir hale getiriyor. Burun etlerini ilk olarak sprey yöntemi ile küçültmeye çalışıyoruz. Bu yol sonuç vermez ise burun etlerini çok kolay bir yöntem ile, tampon kullanmadan 15 dakika süren bir işlem ile küçültüyoruz. Eğer burun kemiğinizde eğrilik bulunuyorsa, hastayı hiç hastaneye yatırmadan yarım saatlik bir ameliyat ile çok rahat bir şekilde tedavi ediyoruz. Eskide kullanılmakta olan tamponlar kalmadı, silikon kılıflar kullanmaktayız veya hiç birşey kullanmıyoruz. 2 ameliyattan sonra da burunda hiçbir şekilde şişlik veya morluk bulunmuyor. Aynı gün ameliyat olan hastalarımız evlerine gidebiliyorlar.

Burun tıkanıklıkları göründüğü kadar masum değil.

Burun tıkanıklarının masum hastalıklar olmadığını belirtmekte olan Özel Eskişehir TSG Anadolu Hastanesi KBB uzmanı Op. Doktor Beklen Sami Üre, burun tıkanıklarının ciddi bir hastalıklara sebep olabileceğini dile getirdi. Burun tıkanıklığının; sağ kalp yetmezliği, tansiyon, akciğer hastalıkları gibisinden bir çok hastalığın oluşmasına neden olabileceğini belirten Op. Dr. Üre, Burun tıkanıkları uyku apnesi ve horlamaya yola açabilecek bir hastalıktır diye belirtti

burun tıkanıklığı burun tıkanıklığı hakkında bilgi burun tıkanıklığı hastalığı
Sende Yorum Yap...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nişasta Bazlı Şeker Endüstrisinin Gelişmesi Sağlığı Tehdit Eder!
Nişasta Bazlı Şeker Endüstrisinin Gelişmesi Sağlığı Tehdit Eder!
2018 Yılbaşı Programları Neler? İşte TV Yayın Akışları
2018 Yılbaşı Programları Neler? İşte TV Yayın Akışları