Bölgesel Zayıflama Yöntemleriyle Fazla Yağlardan Kurtulun

Biz kadınların korkulu rüyası, çağımızın en büyük problemlerinden biri ne yazık ki fazla kilolar. Bir de bu istenmeyen kilolar vücudumuzun belli bölgelerine yoğunlaşmışsa daha da can sıkıcı bir hal alıyor.

Bölgesel Zayıflama Yöntemleriyle Fazla Yağlardan Kurtulun

Acaba bölgesel kilolarımıza çözüm bulmak mümkün müdür? Elbette mümkün. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte saatlik uygulamalarla istediğiniz vücuda kavuşabiliyorsunuz. Çoğumuz böyle bir imkâna sahip olmayabilir. Bu yazımızda kendi çabalarımızla neler yapabiliriz onu anlatmaya çalışacağım.

Öncelikle bölgesel zayıflama yöntemleri her birey için ihtiyaca göre uygulanmalıdır. Genel olarak Türk kadınında göbek ve kalça problemi yaşandığından bu konular üzerinde duracağım.

Kötü görüntüsü dışında karın bölgesi yağları sağlığımız açısından ciddi problemlere yol açabilir. Tehlike sınırında olup olmadığımızı anlamak için bel çevremizi mezura yardımıyla ölçmemiz yeterli olacaktır. Erkeklerde 102 ve kadınlarda 88 cmi geçiyorsa maalesef tehlike sınırında olduğunuzu gösterir.

fazla-yaglardan-kurtulma

Hepimizin bildiği fakat uygulamada zorlandığı bir tavsiyeyle başlıyoruz. Şekerden ve tatlandırıcılı ürünlerden uzak durmak işin altın kuralıdır. Bu dönemde proteinli besinleri daha çok tüketmemizde fayda var.

Çünkü proteinli besinler gün içinde tokluk hissimizi daha da arttıracaktır. Bunun da uzun vade de bize faydası büyük. Proteini arttırıyoruz fakat karbonhidratı azaltıyoruz yani ekmeği kesiyoruz hanımlar.

C vitamini açısından zengin besinleri tüketirsek metabolizmamızı hızlandırırız ve vücudumuzun daha fazla yağ yakmasını sağlarız. Başlıca beslenme önerilerim ilk aşamada bunlar. Fakat önemli olan bunlarla birlikte doğru egzersizleri yapmaktır. Uzun ve tempolu bir yürüyüşün ardından evde yapabileceğiniz mekik, şınav gibi egzersizler daha sıkı bir cilde sahip olmanızı sağlayacaktır.

Gelelim yağlardan kurtulmak istediğimiz diğer bölgemize. Evet basenlerimiz. Kilo aldıkça oluşan portakal kabuğu görünümden de birkaç püf noktayla kurtulabiliriz. Öncelikle size tavsiyem egzersizlere başlamadan önce şikâyetçi olduğunuz bölgenize streç film sarmanız.

Böylece bölgesel olarak daha çok terlemiş ve daha çok toksin dışarıya atmış olacaksınız. Basen bölgemiz için de beslenmemizin yanında koşularla başlayabiliriz. Bisiklet kullanmak sıkılaşmamız için çok yararlı olacaktır. Bunları yaparken setler halinde ve tempolu yaparsak sonuçları daha hızlı görebiliriz.

Vücudumuz ilk hafta bu düzene tepki gösterip ağrılara sebep olabilir. Bu işimizi doğru yaptığımız anlamına gelir. Zaman geçtikçe vücut alışacaktır. Sizde egzersizlerinizin sıklığını buna göre arttırabilirsiniz. Sağlıklı günler.

bölgesel zayıflama bölgesel zayıflama yöntemleri bölgesel zayıflama egzersizleri fazla yağlardan kurtulma yöntemleri
Sende Yorum Yap...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nişasta Bazlı Şeker Endüstrisinin Gelişmesi Sağlığı Tehdit Eder!
Nişasta Bazlı Şeker Endüstrisinin Gelişmesi Sağlığı Tehdit Eder!
2018 Yılbaşı Programları Neler? İşte TV Yayın Akışları
2018 Yılbaşı Programları Neler? İşte TV Yayın Akışları