Bebeklerde Gaz Sancısı Sorunu ve Çözümleri

Bebekler doğdukları andan itibaren dışarıdaki hayata uyum sağlamaya çalışırlar. Daha önce zahmetsizce beslenmeleri ve anne karnında dışkılarını yapmamaları nedeni ile özellikle sindirim sistemi deneyimsizdir. Bu süreçte bebekler emme ve dışkılarını yapma alışkanlıklarını doğum sonrasında deneyimleyerek keşfederler.

Bebeklerde Gaz Sancısı Sorunu ve Çözümleri

Bebeklerde Gaz Sancısı Sorunu

Bebekler doğdukları andan itibaren dışarıdaki hayata uyum sağlamaya çalışırlar. Daha önce zahmetsizce beslenmeleri ve anne karnında dışkılarını yapmamaları nedeni ile özellikle sindirim sistemi deneyimsizdir. Bu süreçte bebekler emme ve dışkılarını yapma alışkanlıklarını doğum sonrasında deneyimleyerek keşfederler. Özellikle emme durumunda hava yutması nedeni ile sık sık gaz sorunu yaşarlar. Bebeklerdeki gaz problemlerinin çözümleri bazen tıbbi bazen de alternatif tıp yöntemleri ile gerçekleşmektedir. Gaz problemlerinin çözümlerinde eski usuller de faydalı olmaktadır. Yani alternatif tıp dediğimiz doğal ve deneyim sonucu oluşan bilgiler.

bebeklerde-gaz-sancisi-cozumu-gaz-masaji

Bebeklerde gaz sorunu genel olarak sırt sıvazlama yöntemi ile giderilir. Bazı çocuklarda daha sık rastlanan gaz sorunun diğer bir nedeni ise anne sütüdür. Annenin yedikleri gaz yaparak bebekte rahatsızlığa neden olur. Bitkisel olarak gaz sorununu çözmek için kimyon en etkili ilaçtır. Çay kaşığının ucu ile içme suyuna katılan kimyon bir süre dinlendirilir ve bebeğe en fazla bir çay kaşığı kadar bu sudan içirilir. Bu sayede gaz sorunu biraz olsun çözümlenmiş olacaktır.

bebeklerde gaz sancısı bebeklerde gaz sorunu bebek gaz masajı nasıl yapılır
Sende Yorum Yap...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nişasta Bazlı Şeker Endüstrisinin Gelişmesi Sağlığı Tehdit Eder!
Nişasta Bazlı Şeker Endüstrisinin Gelişmesi Sağlığı Tehdit Eder!
2018 Yılbaşı Programları Neler? İşte TV Yayın Akışları
2018 Yılbaşı Programları Neler? İşte TV Yayın Akışları