Bahar Yorgunluğuna İyi Gelen Yiyecekler Nelerdir? Tüketim Şekilleri

Kış mevsiminin bittiği yavaş yavaş yaz aylarına yaklaştığımız şu günlerde bahar yorgunluğu da kendini göstermeye başladı. Bahar yorgunluğu mevsim geçişlerinden kaynaklı olarak insanları bedensel ya da ruhsal açıdan etkileyen durumlara verilen genel ad diyebiliriz. Bahar yorgunluğunun önüne geçebilmek sizin elinizde… Tüketeceğiniz birkaç besin ile bahar yorgunluğunu üzerinizden atabilirsiniz. İşte o mucize yiyecek ve içecekler...

Bahar Yorgunluğuna İyi Gelen Yiyecekler Nelerdir? Tüketim Şekilleri

Kış mevsiminin bittiği yavaş yavaş yaz aylarına yaklaştığımız şu günlerde bahar yorgunluğu da kendini göstermeye başladı. Bahar yorgunluğu mevsim geçişlerinden kaynaklı olarak insanları bedensel ya da ruhsal açıdan etkileyen durumlara verilen genel ad diyebiliriz. Bahar yorgunluğunun önüne geçebilmek sizin elinizde… Tüketeceğiniz birkaç besin ile bahar yorgunluğunu üzerinizden atabilirsiniz.

bahar-yorgunluguna-iyi-gelen-yiyecekler

Yeşil Çay: Yeşil çay metabolizmayı çalıştıran önemli bitkilerden bir tanesidir. Bahar aylarında günde 2 fincan olarak tüketeceğiniz yeşil çay hem yaz aylarına girerken formda kalmanızı hem de metabolizmanızı çalıştırmaya yarayacaktır.

Papatya Çayı: Sakinleştirici özelliği ile dikkat çeken papatya çayı bahar aylarında kendinizi yenilemeniz ve zinde kalmanız için tüketebileceğiniz bitki çayları arasında yer almaktadır.

Ihlamur: Ihlamur özellikle bahar aylarının gelmesi ve havaların yavaş yavaş ısınması ile birlikte başlayan baş ağrılarına iyi gelmektedir. Ayrıca günde 2 fincan olarak tüketeceğiniz ıhlamur yediğiniz şeyleri hazmetmenizi kolaylaştıracaktır.

Melisa Çayı: Özellikle bahar ayında uyku problemi çeken insanlar tarafından tercih edilen bir bitki çayıdır.

bahar-yorgunlugunun-caresi-besinler

Bahar yorgunluğunu geçirebilmek için vitamin, potasyum ve çinko içerikli besinleri sıklıkla tüketmelisiniz. Hayatımızın her döneminde su tüketimine dikkat etmemiz gerekiyor. Fakat özellikle mevsim geçişlerinde vücudumuzu susuz bırakmamız durumunda yorgunluğu daha fazla hissedebiliriz. Yeteri kadar su alınmazsa metabolizma yavaşlayacaktır.

Bütün bunların yayında bahar yorgunluğuna iyi gelen yiyecekler arasında elma, muz, kuru üzüm, bezelye, bakla, fasulye gibi besinlerin tüketilmesi de önerilmektedir.

bahar yorgunluğu bahar yorgunluğunun tedavisi bahar yorgunluğuna iyi gelen yiyecekler
Sende Yorum Yap...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nişasta Bazlı Şeker Endüstrisinin Gelişmesi Sağlığı Tehdit Eder!
Nişasta Bazlı Şeker Endüstrisinin Gelişmesi Sağlığı Tehdit Eder!
2018 Yılbaşı Programları Neler? İşte TV Yayın Akışları
2018 Yılbaşı Programları Neler? İşte TV Yayın Akışları