Bahar Aylarına Zinde Girmenizi Sağlayacak Detoks

Bahar mevsimi geldi. Bu da demektir ki deniz, kum ve güneş üçlüsü ile buluşmaya çok az kaldı. Kışın oluşan fazla kilolardan kurtulmak için 10 günlük bir detoksa ne dersiniz? Uzmanların sağlıklı yaşam için önerdikleri en etkili bahar detoksunu siz okuyucularımızla haberimizden paylaşıyoruz.

Bahar Aylarına Zinde Girmenizi Sağlayacak Detoks

Bahar aylarının gelmesiyle birlikte ilk başta kış yorgunluğunu ortadan kaldırmak sonra da sağlıklı şekilde form tutmak için detoks oldukça önemlidir. Uzmanların ortak önerilerinden oluşturduğumuz 10 gün yapacağınız detoks ile vücudunuzu kışın fazlalıklarından ve yorgunluğundan arındırmanız zannettiğinizden daha kolay olacak. Bunun için öğünlerinizden çıkarmanız gereken bazı yiyecekler var tabii ki. İlk olarak öğünlerinizden çıkarmanız gereken besinlerin başında şeker ve içinde şeker bulunan hazır gıdalar geliyor. İşlenmiş şekeri hayatınızdan çıkardığı zaman bunun yerine meyve yiyerek vücudunuz için gerekli şekeri doğal yollardan temin edebilirsiniz.

bahar-detoksu-tarifi

Glütenli gıdalarda bu 10 günlük süreç içinde tüketmemeniz gereken yasaklı besinler arasında yer alıyor. 10 gün boyunca buğday, arpa, yulaf, çavdar gibi tahıllar ile yapılan unlu mamulleri hayatınızdan çıkarıp yerine baklagil, badem, fıstık, ceviz, fındık, kara buğday gibi daha sağlıklı besinleri ekleyebilirsiniz.

10 günlük süreçte hayatınızdan çıkarmanız gereken diğer besinler ise sütlü ürünleri, mısır ve içinde soya bulunan ürünler diyebiliriz. Aynı zamanda kırmızı et ve tavuk tüketimini de kontrol altına almalısınız. Öğünlerinizden çıkardığınız bu besinlerin yerine organik yumurta, karabuğday, hurma, maden suyu, zeytin, yeşil çay, kuru meyveler ve baklagilleri ağırlıklı olarak tercih etmelisiniz.

10 gün boyunda uyguladığınız detoks sonucunda sonucu gözle görülür bir şekilde fark edebilirsiniz. Böylece hem vücudunuz fazlalıklarından kurtulacak hem de organlarınız yaptığınız detoks ile biraz olsun rahatlayacak.

detoks bahar detoksu detoks nasıl yapılır bahar detoksu tarifi
Sende Yorum Yap...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nişasta Bazlı Şeker Endüstrisinin Gelişmesi Sağlığı Tehdit Eder!
Nişasta Bazlı Şeker Endüstrisinin Gelişmesi Sağlığı Tehdit Eder!
2018 Yılbaşı Programları Neler? İşte TV Yayın Akışları
2018 Yılbaşı Programları Neler? İşte TV Yayın Akışları