Turgay Başyayla ile Lezzet Yolculuğu 16 Ocak Cumartesi izle Show TV Yeni Lezzet Durağı Ordu

Yöresel lezzetler denildiğinde şüphesiz dünyada bile ilk akıllara Anadolu geliyor. Binlerce yıllık yemek kültürünü günümüze taşıyan Türk mutfağının eşsiz lezzetlerini barındıran Anadolu lezzetli ve doğal malzemeleri de işin içine katınca ortaya dayanılmaz bir lezzet çıkıyor. Anadolu’yu karış karış gezen, gezerken hem doğal güzellikleri, kültürü tanıtan hem de hoş lezzetleri bizlere tanıtan İlker Başyayla ile Lezzet Yolculuğu bugün yeni bölümüyle Show TV ekranlarında.

Turgay Başyayla ile Lezzet Yolculuğu 16 Ocak Cumartesi izle Show TV Yeni Lezzet Durağı Ordu

Yöresel lezzetler denildiğinde şüphesiz dünyada bile ilk akıllara Anadolu geliyor. Binlerce yıllık yemek kültürünü günümüze taşıyan Türk mutfağının eşsiz lezzetlerini barındıran Anadolu lezzetli ve doğal malzemeleri de işin içine katınca ortaya dayanılmaz bir lezzet çıkıyor. Anadolu’yu karış karış gezen, gezerken hem doğal güzellikleri, kültürü tanıtan hem de hoş lezzetleri bizlere tanıtan Turgay Başyayla ile Lezzet Yolculuğu bugün yeni bölümüyle Show TV ekranlarında.

Turgay Başyayla Türkiye’yi köşe bucak gezip Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu’nda yöresel yemekleri bizlere tanıtmaya devam ediyor. Turgay Başyayla geçen hafta Balıklı Göl’ü, sıra geceleri ve çiğ köftesi ile meşhur olan Urfa’yı ziyaret etmişti.

Turgay Başyayla Cumartesi günü ilk önce Balıklı Göl’e giderek Urfa yöresine özgü Urfa Ciğere, Fıstıklı Kebap, Şıllık Tatlısı, Domates Kebabı, Urfa Tepsi Kebabı, Haşhaş Kebabı, Çiğ Köfte, Borani, Ağzı Açık ve Peynirli Helva yemeklerinin yapılışını gösterdi.  Pazar ise Urfa turuna Harran ilçesine bağlı Çiçek Köyü’nde devam etti. Burada köy halkı ile birlikte yöresel lezzetleri tanıttı. Bu lezzetler arasında; Kuzu Çevirme, Hindi Çevirme, Çiğ Köfte, Sacda Saç Kavurma, Kazanda Firik Pilavı, Lebeni Çorbası, Kazan Kebabı ve Fıstıklı Kadayıf vardı. Daha sonra Halfeti’ye geçen Turgay Başyayla burada da Unutbeni Yemeği, Sargılı Burma Tatlısı, Erik Tavası, Şabut Balığı, Urfa Kebabı ve Urfa Pilavlı Tandır yemeklerini tanıttı.

turgay-basyayla-ile-lezzet-yolculugu-16-ocak-full-izle-show-tv

Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu bu hafta yani 16 Ocak Cumartesi günü Karadeniz’in güzel şehirlerinden biri olan Ordu’ya konuk oluyor. Ordu’nun meşhur Boztepe’sine çıkıyor. Yöresel lezzetler olan Ordu Simidi, Yayla Tava, Pancar Çorbası, Aşıl Dolma, Laz Böreği, Kazanda Lobye, Hurma Pekmezi, Pileki İçerisinde Cevizli Hamsi, Marakyani, Fındıklı Bükme Tatlı gibi lezzetleri tanıtıyor.

Sizde bu lezzetleri ve Ordu’nun eşsiz güzelliğini merak ediyorsanız 16 Ocak Cumartesi günü 14.00’da Show TV erkanlarında Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu’nu izleyebilirsiniz.

Turgay Başyayla ile Lezzet Yolculuğu 16 ocak yeni bölüm izlemek için tıklayınız.

turgay başyayla ile lezzet yolculuğu 16 ocak full izle turgay başyayla bu hafta orduda 16 ocak turgay başyayla ile lezzet yolculuğu izle 16 ocak turgay başyayla ile lezzet yolculuğu 16 ocak tarifleri
Sende Yorum Yap...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nişasta Bazlı Şeker Endüstrisinin Gelişmesi Sağlığı Tehdit Eder!
Nişasta Bazlı Şeker Endüstrisinin Gelişmesi Sağlığı Tehdit Eder!
2018 Yılbaşı Programları Neler? İşte TV Yayın Akışları
2018 Yılbaşı Programları Neler? İşte TV Yayın Akışları