Acun Ilıcalı Kimdir? Nereli, Kaç Yaşında? Mesleği ve Biyografisi

Meslek hayatına spor muhabirliği yaparak başlayan ve asıl tanınmasını sağlayan Acun Firarda programıyla devam eden Acun Ilıcalı şimdilerde başarılı işlere imza atan bir kanal sahibi. Peki, Acun Alıcalı kimdir? yaşı, mesleği, nereli olduğu ve tüm biyografisini haberimizden okuyabilirsiniz.

Acun Ilıcalı Kimdir? Nereli, Kaç Yaşında? Mesleği ve Biyografisi

“Ekranların Dahi Çocuğu” olarak bilinen ve yurtdışında yayınlanan yarışmaların ekranlara getirdiği uyarlamaları ile adından sıkça söz ettiren Acun Ilıcalı 29 Mayıs 1969 tarihinde Edirne’de doğmuştur. Aslen Erzurumludur. Kadıköy Anadolu Lisesi mezunu olan ünlü yapımcı ve sunucu aynı zamanda TOBB Genç Girişimciler Kurulu üyesidir.

Acun Ilıcalı televizyonculuk hayatına ilk olarak Show Tv ekranlarında Beşiktaş muhabirliği yaparak başlamıştır. Kariyerinin çıkış noktası olan program ise 2002 yılında ekranlara gelen yapımcılığını ve sunuculuğu yaptığı “Acun Firarda” olmuştur. Acun Ilıcalı bu program ile 4 yıl boyunca dünyanın birçok ülkesini televizyon ekranlarına taşımış, renkli ve birbirinden eğlenceli görüntülere sahne olmuştur.

acun-ilicali-kimdir

Acun Firarda’nın sona ermesinin ardından televizyonculuk alanında önemli bir adım atıp Acun Medya şirketini kurmuştur. Acun Medya şirketinin kurulması ile başarı grafiği giderek artış gösteren Acun Ilıcalı izlenme rekorları kıran programları birer birer yayın hayatına koydu.

2014 yılında diğer televizyon kanalları ile olan bağlantısını koparıp TV8’i almıştır. TV8 “Türkiye’nin Eğlence Kanalı” adı altında yayın hayatına başlamıştır. Acun Ilıcalı’nın ülkemize kazandırdığı ve yayınlandıkları dönemlerde reyting listelerinde zirvede yer alan programları bu kanalda yayınlanmaya başlamıştır. O yarışmalar arasında; Yetenek Sizsiniz Türkiye, O Ses Türkiye, Survivor, İşte Benim Stilim, Ütopya, Rising Star Türkiye gibi yarışmalar yer almaktadır. Aynı zamanda 3 Adam, Magazin 8 gibi eğlenceli programlarda TV8 ekranlarında yayınlanıyor. 

acun ılıcalı acun ılıcalı kimdir acun ılıcalı nereli mesleği acun ılıcalı kaç yaşında
Sende Yorum Yap...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nişasta Bazlı Şeker Endüstrisinin Gelişmesi Sağlığı Tehdit Eder!
Nişasta Bazlı Şeker Endüstrisinin Gelişmesi Sağlığı Tehdit Eder!
2018 Yılbaşı Programları Neler? İşte TV Yayın Akışları
2018 Yılbaşı Programları Neler? İşte TV Yayın Akışları