Paralel Yapı Operasyonunda Yeni Gözaltılar! 10 İlde Baskın

Ankara merkezli olarak yapılan paralel yapı operasyonunda yeni gözaltılar yaşandı. 10 ili kapsayan baskınlarda aralarında Akın İpek ve Ekrem Dumanlı’nın da olduğu birçok isim hakkında gözaltı kararı alındı.

Paralel Yapı Operasyonunda Yeni Gözaltılar! 10 İlde Baskın

Paralel yapı hakkında bilindiği gibi Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından bir soruşturma yürütülüyordu. Tepe yönetimin saptanarak çökertilmesi amacıyla yapılan bu ana soruşturma kapsamında 10 ilde operasyon düzenlendi ve Ankara merkezli olarak yürütülen bu operasyonlarda aralarında Ekrem Duman ve Akın İpek gibi önemli isimlerin de olduğu toplam 65 kişi hakkında tutuklama emri çıkarıldı. Yapılan operasyon sabah erken saatlerde eş zamanlı olarak Ankara, İstanbul ve Şanlıurfa başta olmak üzere başlatıldı.

Gözaltına Alınan İsimler Tepe Yönetimden

Paralel yapının yönetim kadrosundan olan isimlerden 65 kişinin tutuklanma kararı alındığı operasyonda şüpheli bulunan 43 kişinin ise yurtdışında olduğu öğrenildi. Gözaltına alınan isimler arasında Fatih Üniversitesi Rektörü Şerif Ali Tekalan, ‘Paralel Yapı İç Anadolu Eğitim İmamı’ olarak adlandırılan Cemil Koca, AKP eski İzmir milletvekili İlhan İşbilen yer alıyor. Tutuklanan isimler sabah saatlerinde gerekli sağlık kontrollerinin yapılmasının ardından terörle mücadele ekipleri tarafından gözaltına alındı.

Tutuklamalar 10 İlde Yapıldı

İstanbul ve Ankara başta olmak üzere 10 farklı ilde yapılan operasyonda sadece Çorlu’dan mahkemeye sevk edilen sanıklardan 5 tanesi tutuklandı ve geri kalan 7 tanesi tutuksuz yargılanmak için serbest bırakıldı. Diğer yandan, Gülen’in doktoru olarak bilinen Kudret Ünal’ı tutuklamak için Beylikdüzü’ndeki işyerine giden ekipler Ünal kaçtığı için elleri boş döndü. Ancak, ekipler bir süre çevrede araştırma yaparak bilgi topladı. 

paralel yapı operasyonu paralel yapı yönetim kadrosunda tutuklama paralel yapı 10 ilde tutuklama
Sende Yorum Yap...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nişasta Bazlı Şeker Endüstrisinin Gelişmesi Sağlığı Tehdit Eder!
Nişasta Bazlı Şeker Endüstrisinin Gelişmesi Sağlığı Tehdit Eder!
2018 Yılbaşı Programları Neler? İşte TV Yayın Akışları
2018 Yılbaşı Programları Neler? İşte TV Yayın Akışları