Diyarbakır’da Çıkan Olaylara Polis Müdahale Etti

Çıkan olaylarla ünlü olan Diyarbakır’ın Sur ilçesinde bir grup yürümek isteyen gruba polis izin vermeyince olaylar çıktı ve grup polise taşlar ve ses bombalarıyla saldırdı. Saldırının üzerine polis grubu dağıtmak için biber gazı ve tazyikli su kullandı.

Diyarbakır’da Çıkan Olaylara Polis Müdahale Etti

Çıkan olaylarla ünlü olan Diyarbakır’ın Sur ilçesinde bir grup yürümek isteyen gruba polis izin vermeyince Diyarbakır'da olaylar çıktı ve grup polise taşlar ve ses bombalarıyla saldırdı. Saldırının üzerine polis grubu dağıtmak için biber gazı ve tazyikli su kullandı.

Polisin yaptığı araştırmada grubun DBP’nin çağrısı üzerine Yenişehir ilçesinde toplandığı anlaşıldı. Burada toplanan grubun olaylar nedeniyle Sur ilçesine yürümek istediği öğrenildi. İlçede bulunan sokağa çıkma yasağından dolayı polis barikatını aşamayan grubun polise saldırdığı öğrenildi. Polisin dağılmalarını istemesi üzerine grup 1 buçuk saatlik oturma eylemi yaptı. Eylem sırasında polis güvenlik önlemlerini alıp kitlenin dağılmasını istedi. Ancak polisin uyarısına uymayan eylemciler polise sloganlar atarak ateş yaktı. Bunun üzerine güvenlik güçleri gruba sık sık ateşi söndürmeleri için uyarıda bulunsa da ateş söndürülmediği gibi grubun içinden çıkan birkaç kişi polise ses bombası ve taşlarla saldırdı. Tüm uyarılara rağmen polisi dinlemeyen ve dağılmayan hatta taşlı sopalı saldırı yapan gruba polis ise tazyikli su ve biber gazlı müdahale yapınca olaylar daha da büyüdü.

Diyarbakirda-Cikan-Olaylara-Polis-Mudahale-Etti

Olayların büyümesi üzerine Toplumsal mücadele araçları da olay yerine gönderildi. Hatta olaylar sırasında bir TOMA’nın caddede çukura saplandığı ve ateşe verildiği olaylar şu anda da hala devam ediyor. 

diyarbakırda çıkan olaylar diyarbakır olay diyarbakır polis müdahale
Sende Yorum Yap...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nişasta Bazlı Şeker Endüstrisinin Gelişmesi Sağlığı Tehdit Eder!
Nişasta Bazlı Şeker Endüstrisinin Gelişmesi Sağlığı Tehdit Eder!
2018 Yılbaşı Programları Neler? İşte TV Yayın Akışları
2018 Yılbaşı Programları Neler? İşte TV Yayın Akışları