Yapılacak Yönetmelik Değişikliğiyle Memura Özgürlük Geliyor

Memurlar için yapılacak yeni yönetmelikte pek çok alanda memur olanlara rahatlık geliyor. Bu düzenleme ile bildiğimiz ve hafızamıza kazınan memur imajı değişecek gibi görünüyor. Yeni yönetmelikte saç, sakal, bıyık kesimi, kravat kullanımı gibi pek çok alanda değişikliğe gidilecek.

Yapılacak Yönetmelik Değişikliğiyle Memura Özgürlük Geliyor

Memurlar için yapılacak yeni yönetmelikte pek çok alanda memur olanlara rahatlık geliyor. Bu düzenleme ile bildiğimiz ve hafızamıza kazınan memur imajı değişecek gibi görünüyor. Yeni yönetmelikte saç, sakal, bıyık kesimi, kravat kullanımı gibi pek çok alanda değişikliğe gidilecek. Uzun süredir gündemde olan bu konu sonunda memurların yüzünü güldürecek olan haberler ile yeniden gündeme geldi.

Memur denilince akla ilk gelen kravat takmanın zorunluluğu bu yönetmelik ile ortadan kaldırılacak. Bu yönetmelikten sonra isteyen memurlar kravat takacak istemeyenler için bu zorunluluk ortadan kalkmış olacak.

yeni-yonetmelik-memurlara-serbestlik

En önemli değişikliklerden bir tanesi de sakal ve bıyık tıraşı konusunda yapılacak. Yeni yönetmeliğe göre top sakal da dâhil olmak üzere belli kurallar içinde sakal uzatılabilecek. Yönetmelikte kadınları yakından ilgilendiren düzenlemeler de yapılacak. Mevcut düzenleme de kadınlar kot pantolon giyemezken yapılacak olan yeni yönetmelik kumaş pantolon ile birlikte kot pantolona da izin verecek.

Bütün yapılacak olan bu düzenlemeler ile birlikte memurların biraz daha özgürleşmesi amaçlanıyor. Fakat bu düzenlemelere rağmen bazı kurum ve kuruluşlarda kıyafetlerin tipini ve rengi gibi özellikleri kurumun üst düzey yöneticileri tarafından belirlenecek.

Yönetmelik neredeyse bütün memuriyet alanlarını kapsayacak. Fakat üniforma giyilen meslekler bu yönetmelikten yararlanamayacak. Polis, asker ve hâkimlik yapanlar bu yönetmelikten faydalanamayacak olan meslek grupları arasında yer alacak. Bunun sebebi ise bu mesleklerin zaten kılık kıyafetlerinin kendilerine özel olarak hazırlanan yönetmeliklerde yer alması.

memura serbestlik memurlara kıyafet serbest memur saç sakal serbestisi
Sende Yorum Yap...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nişasta Bazlı Şeker Endüstrisinin Gelişmesi Sağlığı Tehdit Eder!
Nişasta Bazlı Şeker Endüstrisinin Gelişmesi Sağlığı Tehdit Eder!
2018 Yılbaşı Programları Neler? İşte TV Yayın Akışları
2018 Yılbaşı Programları Neler? İşte TV Yayın Akışları