Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Kılavuzu ÖSYM Tarafından Yayınlandı, Başvurular Ne Zaman?

Türkiye’nin oldukça önemli eğitim organizasyonlarından olan üniversitelere öğrenci seçmek ve yerleştirmek üzere yapılan ÖSYS kılavuzu bugün ÖSYM’nin resmi internet sitesinden yayınlandı. Bu kılavuzdan başvurular konusunda ayrıntılı bilgiler alabilir, üniversiteye giriş konusunda haberimizden tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Kılavuzu ÖSYM Tarafından Yayınlandı, Başvurular Ne Zaman?

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı (ÖSYS)’na yapılacak başvurular hakkında beklenen açıklama ÖSYM tarafından yapıldı. Yapılan resmi açıklamaya göre sınava yapılacak başvurular 6 Ocak ila 20 Ocak arasında internet üzerinden bireysel başvuru şeklinde yapılacak. Başvurular son gün yani 20 Ocak’ta saat 23.59’da sona ererken, ücret ödenmesi konusunda ÖSYM’nin belirlediği son tarih ise 21 Ocak 2016 olacak.

ÖSYS Başvuruları Nasıl Yapılacak?

Başvuru yapacak öğrencilerin en çok merak ettiği soruların başında başvurunun nasıl yapılacağı konusu geliyor. Bunun için ilk yapabileceğimiz açıklama başvuru işleminin 2 aşamadan oluştuğudur. Adaylar birinci aşamada aday bilgilerini ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi’ne girip kaydettikten sonra gelen onay koduyla sisteme girip ikinci aşamayı tamamlayarak başvuru işlemini sonlandıracak. İkinci aşamada ise gerekli ücretlerin yatırılması işlemi yapılacak. Ücretler sınav ücreti ya da adayın başvuracağı yere göre sınavsız geçiş ücreti şeklinde yatırılacak.

Başvuru nasıl yapılır adım adım öğrenmek için ‘http://www.osym.gov.tr’ adresinde yer alan kılavuzu inceleyebilirsiniz.

Başvuru işlemlerini yapmak için ‘https://ais.osym.gov.tr’ adresini ziyaret edebilirsiniz.

ösys başvuruları ne zaman ösys kılavuzu yayınlandı 2016 ösys ösys başvuru tarihleri 2016
Sende Yorum Yap...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nişasta Bazlı Şeker Endüstrisinin Gelişmesi Sağlığı Tehdit Eder!
Nişasta Bazlı Şeker Endüstrisinin Gelişmesi Sağlığı Tehdit Eder!
2018 Yılbaşı Programları Neler? İşte TV Yayın Akışları
2018 Yılbaşı Programları Neler? İşte TV Yayın Akışları