2016 Sömestr 15 Tatil Ne Zaman Başlayacak? Yarıyıl Tatili Tarihleri

Öğrencilerin merakla beklediği sömestr tatilinin ne zaman başlayacağı ve sömestr ( 15 tatil ) tatilinin 30 güne çıkarıldığı, buna karşılık yaz tatilinin 2,5 aya indirileceği haberlerine cevabını birinci ağızdan Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı verdi.

2016 Sömestr 15 Tatil Ne Zaman Başlayacak? Yarıyıl Tatili Tarihleri

Öğrencilerin merakla beklediği 2016 sömestr tatilinin ne zaman başlayacağı ve sömestr (15 tatil) tatilinin 30 güne çıkarıldığı, buna karşılık yaz tatilinin 2,5 aya indirileceği haberlerine cevabını birinci ağızdan Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı verdi.

Bakan Nabi Avcı ‘’ Sömestr tatilinin uzaması ve yaz tatilinin kısalması ile ilgili bir çalışmalarının olmadığını ‘’ belirtti. Bakan Avcı, öğrencilerin merakla beklediği sömestr tatilinin ne zaman başlayacağını da açıkladı. Avcı ‘’ 22 Ocak Cuma gününden itibaren ara tatilin başlayacağını, 15.günün yani 5 Şubat gününün hafta sonuna geldiği için okulların 8 Şubat Pazartesi günü açılacağını’’ belirtti.

15-Tatil-Ne-Zaman-Baslayacak-2016

Bakan Nabi Avcı, öğrencilere bir mutlu haber daha verdi. Bakan Avcı, öğrencilere ara tatilinde sinemaya gitmekten, oyun oynamaktan, sokağa çıkmaktan alı koymamak için aşırı öğrencilere aşırı ödev verilmeyeceğini belirtti. Bakan sözlerine " Öğretmen bana bu kitabı tavsiye etti dönünce de bundan beni sınava alacak' kaygısıyla değil, gerçekten severek isteyerek okuyacakları kitaplar tabii ki olacak. Bunu söyledik. Göndereceğimiz yazıda da bunları vurgulayacağız’ ’dedi. Bakan ayrıca ‘’İlaveten çocukların yapması gerekenleri ödev olarak değil de kendi içlerinden geldiği gibi yapmasının doğru olacağı, mecburen yapılan işlerin bir kaidesinin olmayacağını’’ ekledi. 

2016 sömestr tatili ne zaman okullar ne zaman tatil olacak 2016 yarıyıl tatili ne zaman başlayacak 2016 sömestr tatili ne zaman
Sende Yorum Yap...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nişasta Bazlı Şeker Endüstrisinin Gelişmesi Sağlığı Tehdit Eder!
Nişasta Bazlı Şeker Endüstrisinin Gelişmesi Sağlığı Tehdit Eder!
2018 Yılbaşı Programları Neler? İşte TV Yayın Akışları
2018 Yılbaşı Programları Neler? İşte TV Yayın Akışları