Oscar Protestoları Format Değişikliğine Yol Açtı

Oscar'da ırkçılığa karşı yapılan boykot sonuç verdi. ABD'de yapılan 87.Akademi ödülleri Dolby Tiyatrosunda sahiplerine verilmişti. Yapılan görkemli törende siyahi insanlara yönelik ırkçı tutumlar sergilenince bazı ünlü oyuncular bu durumu boykot etmişti. Yapılmış olan bu boykot sonucunu göstermeye başladı ve Oscar format değişikliğine gidiyor.

Oscar Protestoları Format Değişikliğine Yol Açtı

ABD'de yapılan 87.Akademi ödülleri Dolby Tiyatrosunda sahiplerine verilmişti. Yapılan görkemli törende siyahi insanlara yönelik ırkçı tutumlar sergilenince bazı ünlü oyuncular bu durumu boykot etmişti. Yapılmış olan bu boykot sonucunu göstermeye başladı ve Oscar format değişikliğine gidiyor. Ödüller çoğunlukla beyaz sanatçılara gidince siyahiler tepki göstermeye başladı. Tepkiler ilk olarak sosyal medyada “#OscarSoWhite” kampanyası ile başlamış daha sonra Spike Lee, Jada Pinkett Simit gibi bir çok ünlü isim Oscar törenini boykot etti ve törene katılmayacağını açıklamışlardı. Bu açıklamadan sonra Robert De Niro'da beyaz olmasına rağmen bu boykota destek verdi. Bu tepkilerden sonra Oscar tartışmaya son vermek için format değişikliğine gitme kararı aldı. 

Aday belirleme oylamasındaki, oylama süreci, üyelik şartları, yönetim yapısı vb. konularda köklü değişiklikler yapılması kararı alındı.  Yapılan bazı değişikler ise şunlar;

- Mevcut olan ve yeni üye olan kişilerin statüleri  her 10 yılda bir tekrar değerlendirilmesine karar verildi.

- Guvernörler Kurulu'na 3 yeni üye daha eklendi.

- Oylamaların yönetim kurulu tarafından onay alması gerekecek.

Yapılan bu değişiklikler ile Oscar töreninin geleceği korunmuş olduğu açıklamalar arasında yer alıyor.

oscar protesto
Sende Yorum Yap...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nişasta Bazlı Şeker Endüstrisinin Gelişmesi Sağlığı Tehdit Eder!
Nişasta Bazlı Şeker Endüstrisinin Gelişmesi Sağlığı Tehdit Eder!
2018 Yılbaşı Programları Neler? İşte TV Yayın Akışları
2018 Yılbaşı Programları Neler? İşte TV Yayın Akışları