Düşürülen Rus Uçağının Karakutu Kayıtları Açıklanıyor

Türkiye’nin hava sınırlarını ihlal ettiği gerekçesiyle 24 Kasım tarihinde düşürülen Rus bombardıman uçağının karakutusu Rus basınının yaptığı toplantıda açıldı. Özel laboratuvarda incelenecek olan karakutu içindeki bilgilerin yine basına 21 Aralık tarihinde duyurulacağı açıklandı.

Düşürülen Rus Uçağının Karakutu Kayıtları Açıklanıyor

Rusya Savunma Bakanlığı’nda yapılan açık basın toplantısında Rus Su-24 bombardıman uçağının karakutusunu açtı. Bu toplantıya damgasını vuran sözler ise Rus Hava Kuvvetleri Komutanı Sergey Dronov’dan geldi. Savunma bakanı "Rus uçağının Türkiye'nin hava sahasını ihlal etmediğini gösteren tüm gerekli kanıtlara sahibiz" açıklamasında bulundu.

Diğer yandan, savunma bakanı Sergey karakutunun içindeki veriler değiştirilmeden ve zarar verilmeden saklandığını, bu nedenle de tüm dünyanın ve basının gözü önünde açılması gerektiğini söyledi. Daha sonra tüm basın önünde karakutu açıldı ve özel laboratuvara gönderildi. Sergey içindeki bilgiler için yapılacak çalışmaların yarından itibaren başlayacağını ve sonuçların ise yine dünya basını önünde 21 Aralık’ta açıklanacağını söyledi.

Rus medya kuruluşu Sputnik’in haberine göre 14 ülkeden karakutudaki verilerin incelenmesi için uzman görevlendirilmesi istendiği ancak sadece 3 ülkenin uzman göndermeyi kabul ettiği belirtildi. Bu ülkeler Çin, İngiltere ve ABD olarak açıklandı. 

rus uçağının karakutusu açıldı rus uçağı neden düştü rus uçağının karakutusundaki bilgiler
Sende Yorum Yap...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nişasta Bazlı Şeker Endüstrisinin Gelişmesi Sağlığı Tehdit Eder!
Nişasta Bazlı Şeker Endüstrisinin Gelişmesi Sağlığı Tehdit Eder!
2018 Yılbaşı Programları Neler? İşte TV Yayın Akışları
2018 Yılbaşı Programları Neler? İşte TV Yayın Akışları