Almanya’da Teröre Tepki Yürüyüşüne PKK’lılar Saldırdı Son Dakika

Son zamanlarda Türkiye’de ve dünyada yaşanan terör saldırılarını protesto için Almanya’nın Aschaffenburg şehrinde bir tepki yürüyüşü düzenlendi. Sivil toplum kuruluşlarının da katılımıyla 650 vatandaşın katıldığı tepki yürüyüşüne PKK’lı bir grup saldırıda bulundu. Gerçekleştirilen saldırıda ölen ve yaralananın olmaması sevindirirken bölgede görev yapan bir polis memuru aldığı darbe nedeniyle travma geçirdi.

Almanya’da Teröre Tepki Yürüyüşüne PKK’lılar Saldırdı Son Dakika

‘Hep birlikte teröre karşı’ ismiyle sivil toplum örgütleri ve halkın katılımıyla düzenlenen protesto yürüyüşü terör eylemine sahne oldu. PKK sempatizanı olan 25 kişilik bir grup Almaya Aschaffenburg’da 650 kişilik yürüyüş grubuna taş, sopa ve torpillerle saldırdı. Saldırıya rağmen yaralanan ve ölen olmaması grubu biraz olsun sakinleştirdi. Ancak alınan bilgilere göre olaylara müdehale eden bir polisin yanında torpil patladığı için travma geçirdiği öğrenildi.

terore-tepki-yuruyusune-pkk-saldirisi

Olayların ardından Almaya Aschaffenburg polis sözcüsü yaşananları değerlendirdi. Türk haber ajansı AA’ya verdiği bilgilere göre oldukça sakin ve barışçıl bir amaç için yürüyen gruba 25 kişiden oluşan PKK grubunun torpil ve taşla köprüden önlerine çıkarak saldırdığını söyledi. Polis sözcüsü ayrıca saldırıya uğrayan grubu korumak ve PKK’lıları uzaklaştırmak için havadan helikopter desteği dahi alındığını açıkladı. Sözcü detaylı açıklamasında saldırgan grubun bazı işyerlerine sığınarak polis ekiplerinden kaçtığını yapılan anonslarla da dışarı çıkmadıklarını bunun üzerine operasyon düzenlenerek göz altına alındıklarını da sözlerine ekledi.

Barış ve teröre tepki yürüyüşünde bulunan halk ise büyük bir korku yaşadı. O anda yürüyüş grubunda olan Mahmut Akkaya isminde bir vatandaş muhabire verdiği bilgi de olay yerinde 40 kadar polis ekibinin görev yaparak kendilerini koruduğunu söylerken saldırganlardan mutlaka şikayetçi olacaklarını onları teröristlerin yıldıramayacağını da vurguladı. Saldırganların kimler olduğu ve kimlerden destek alarak saldırıyı düzenledikleri hakkında ise henüz güvenlik güçlerinden bir açıklama yapılmadı. 

pkk saldırısı almanya almanyada terör protestosunda saldırı pkk
Sende Yorum Yap...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nişasta Bazlı Şeker Endüstrisinin Gelişmesi Sağlığı Tehdit Eder!
Nişasta Bazlı Şeker Endüstrisinin Gelişmesi Sağlığı Tehdit Eder!
2018 Yılbaşı Programları Neler? İşte TV Yayın Akışları
2018 Yılbaşı Programları Neler? İşte TV Yayın Akışları