135 Yıllık Küresel Isınma Ortaya Çıktı

NASA, küresel ısınmanın 135 yıllık sürecini ortaya çıkardı. Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi NASA, her geçen gün karşımıza farklı bilgilerle çıkıyor. Geçtiğimiz hafta ise bizlerle küresel ısınmayla ilgili bazı bilgiler paylaşmıştı. Paylaşılan bu bilgilerde 135 yıllık küresel ısınma ve 2015 yılının en sıcak geçen yıl olduğu yer alıyor.

135 Yıllık Küresel Isınma Ortaya Çıktı

Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi NASA, her geçen gün karşımıza farklı bilgilerle çıkıyor. Geçtiğimiz hafta ise bizlerle küresel ısınmayla ilgili bazı bilgiler paylaşmıştı. Paylaşılan bu bilgilerde 135 yıllık küresel ısınma ve 2015 yılının en sıcak geçen yıl olduğu yer alıyor. 1880 yılından başlayarak günümüze kadar yapılan küresel ısınma karşılaştırmalarında 2015 en sıcak yıl olarak belirlendi. 2015 yılına  en fazla yaklaşan yıl ise 2001 oldu. Bu konuyla ilgi NASA videolarıda bizlerle paylaştı.  NASA'nın resmi youtube kanalında yer alan videolarda 1880 yılıyla 2015 yılının değerlendirmeniz mümkün durumda. 

Bu kısa videoların içerisinde sıcak hava dalgaları ve küresel ısınmanın en şiddetli olduğu bölgeler yer alıyor. Artan egzoz gazları, karbondioksit yoğunluğu nedeniyle, küresel ısınma her geçen yıl biraz daha artıyor. Dünya çapında soruna neden olan küresel ısınma, buzulların erimesine sebep olurken uzun vadede yaşadığımız bir çok şehrinde sular altında kalmasıda söz konusu. Devletler bu konuda önlem almaya başlamış durumda. Bakalım ilerleyen zamanlar da küresel ısınmayla ilgili ne tür gelişmeler meydana gelecek. 

küresel ısınma
Sende Yorum Yap...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nişasta Bazlı Şeker Endüstrisinin Gelişmesi Sağlığı Tehdit Eder!
Nişasta Bazlı Şeker Endüstrisinin Gelişmesi Sağlığı Tehdit Eder!
2018 Yılbaşı Programları Neler? İşte TV Yayın Akışları
2018 Yılbaşı Programları Neler? İşte TV Yayın Akışları